KONUŞAN AĞAÇLAR MOBİL UYGULAMASI

İBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı´nın ücretsiz bir hizmeti olan Konuşan Ağaçlar Mobil Uygulaması ile İstanbul genelinde park, bahçe ve korularda dikimi yapılan tüm ağaçlara ait ağaç türlerini inceleyebilir, ağaçlar hakkında detaylı bilgi alabilir, beğenmiş olduğunuz ağaç türlerini sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Karekod Uygulaması

İstanbul genelindeki park, bahçe ve korulardaki ağaçların önünde bulunan ağaç tanıtım tabelalarındaki kare kodları uygulama aracılığıyla okutabilir ve ağaç ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ağaç Bilgileri

Konuşan Ağaçlar Mobil Uygulaması içerisinde bulunan tüm ağaç türlerini inceleyebilir, ağaçlar hakkında detaylı bilgiler alabilir, ağaç fotoğraflarını görebilir ve ağaçları sosyal medyada paylaşabilirsiniz.

Proje Hakkında

Konuşan Ağaçlar projesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama Kurulumu

Telefonunuza Konuşan Ağaçlar Mobil Uygulamasını yüklemek için aşağıdaki yöntemlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.

  • Eğer bir Apple iPhone veya iPad ürününe sahipseniz; Apple Store uygulamasını açıp arama bölümüne "Konuşan Ağaçlar" yazdığınızda uygulama yükleme sayfası karşınıza gelecektir. Sonraki aşamada yükleme yönergelerini takip edebilirsiniz.
  • Eğer Android işletim sistemli bir cep telefonu veya tablete sahipseniz; Google Play uygulamasını açıp arama bölümüne "Konuşan Ağaçlar" yazdığınızda uygulama yükleme sayfası karşınıza gelecektir. Sonraki aşamada yükleme yönergelerini takip edebilirsiniz.
  • Telefonunuzun internet tarayıcısını açın ve www.konusanagac.com/mobil adresine girin. Web sitemiz kullandığınız cihazı otomatik olarak tanıyıp gerekli yükleme sayfasına sizi yönlendirecektir.
  • Eğer iPhone veya iPad kullanıcısıysanız ve iOS son sürümünü kullanıyorsanız; cihazınızın kamera programını kullanarak ağaç tanıtım tabelalarında gördüğünüz karekodu okuttuğunuzda sistemimiz kullandığınız cihazı otomatik olarak tanıyıp gerekli yükleme sayfasına sizi yönlendirecektir.
  • Eğer telefonunuzda kurulu bir Karekod (QR Code) okuyucu programı varsa; ağaç tanıtım tabelalarında gördüğünüz karekodu okuttuğunuzda sistemimiz kullandığınız cihazı otomatik olarak tanıyıp gerekli yükleme sayfasına sizi yönlendirecektir.