KONUŞAN AĞAÇLAR PROJESİ

Konuşan Ağaçlar Projesi; İstanbul genelindeki yeşil alan, koru ve parklardaki ağaçların mobil uygulama ve web sitesi aracılığıyla tanıtımının yapılması amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından hazırlanmıştır.


Projenin Amacı

Proje kapsamında, İstanbul genelinde (Avrupa Yakası ve Anadolu Yakası) yeşil alan, koru ve parklarda dikimi yapılan toplam 126 adet yaygın ağaç türü üzerinde çalışma yapılmıştır. Konuşan Ağaçlar projesinin amacı, İstanbul´daki ağaç türlerinin korunmasına yönelik bilincin gelişmesine ve yayılmasına katkıda bulunmak, ağaç türleri hakkında kamuoyunun bilinçlenmesini sağlamak ve tüm ilgililere bir veri kaynağı oluşturmaktır.


Yasal Uyarı

Bu web sitesinde ve proje içerisinde kullanılan tüm metin, görsel ve ses dosyalarının kullanım ve yasal hakları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Park ve Bahçeler Müdürlüğü´ne ait olup, herhangi bir şekilde kaynak gösterilmeden ve izin alınmadan alıntı yapılması, kopyalanması, kayıt edilmesi, çoğaltılması yasal olarak suç teşkil edilecektir.